piątek, 12 lipca 2013

Nadmiar zjedzonych słodyczy.


Posiłki bogate w węglowodany (cukier) są szybko wchłaniane przez przewód pokarmowy. 

Powoduje to zwiększenie poziomu glukozy we krwi co jest bodźcem do wytwarzania insuliny przez trzustkę.
Insulina uruchamia wychwytywanie z krwi glukozy przez komórki co doprowadza do szybkiego spadku glikemii. Spadek glukozy we krwi powoduje uczucie niepokoju, osłabienia, głodu lub nawet wilczego
apetytu. Sięgamy wiec z braku czasu po smakołyki i proces się znowu zaczyna. Jestem zmęczona za chwilę pełna energii potem znowu zmęczona a na końcu tego łańcucha parę kilogramów więcej do noszenia!

Żródło tak zwanych pustych kalorii doprowadza do stresu psychologicznego związanego z uleganiem pokusie, w konsekwencji niezadowoleniem z siebie samego ,obawami o sylwetkę a u osób schorowanych lęk przed rozwojem choroby. Czyli mamy tu dwa zjawiska lęk, stres,( cukier ) czyli zmęczenie i choroba. 

Warto zastanowić się nad tym w jaki sposób możemy sobie pomóc aby zawładnąć tym kołem i wyjść z niego.Chrom przyjdzie ci z pomocą. Bardzo pomocna będzie tu dieta przeciwhipoglikemiczna, którą należy dobrać indywidualnie w zależności od wieku i chorób towarzyszących.Każdy z Was może mieć inną
grupę krwi, inne problemy zdrowotne i inny styl życia.

Pasożytniczy grzyb Candida Albicans (bielnik biały) zwykle występuje w ilościach nieszkodliwych w pochwie, układzie trawiennym, na skórze oraz w ustach. Osłabienie organizmu, lub sprzyjające dla jego rozwoju warunkach, może spowodować jego rozmnażanie. Zakażenie grzybicze może sygnalizować wiele rożnych objawów i chorób niekojarzonych z grzybami. Mogą wystąpić;
- Zaparcia
- Biegunki
- Bóle brzucha, głowy
- Nieświeży oddech
- Zgaga
- Wzdęcia
- Alergie

Kłopoty z drogami oddechowymi często kojarzą się nam z przeziębieniem i sięgamy po leki, które dalej zaburzają naszą mikroflorę w jelitach. Mogą wystąpić również objawy nadpobudliwości, zmęczenia, nocne pocenie się, trądzik i częste nawracające się zapalenie pochwy.
Kandydoza - infekcja grzybicza może dotyczyć każdego, a najbardziej osób po terapiach antybiotykami oraz u osób jedzących w nadmiarze słodycze. Obecnie stwierdza się wg WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), że ponad 50% populacji ma pasożyty, a ponad 80% społeczeństwa w nadmiarze grzyby Candida albicans czyli Bielnik biały rodzaj pasożytniczego grzyba drożdżowego.

Obecnie ludzie maja coraz mniej naturalnej flory bakteryjnej, a zwłaszcza pałeczek kwasu mlekowego. Czynnikami, które sprzyjają rozwojowi grzybów jest :
- zażywanie tabletek antykoncepcyjnych
- okres menopauzy
- ciąża
- cukrzyca
- sterydy
- antybiotyki
- Stres

Grzyby te wytwarzają toksyny, które powolnie nas zabijają, a na pewno pogarszają nasze samopoczucie. Silne leki przeciw grzybicze nie rozwiązują problemu, ponieważ wyjaławiają nasz organizm ze zdrowych bakterii, natomiast te, co miały wyginąć, wnikają do nabłonka i są w stanie przetrwać i przeczekać zagrożenie, aby ponownie zaatakować i rozwinąć się. Produktem szczególnym do
walki z grzybami i pasożytami jest  czosnek i pietruszką 

Po zastosowaniu terapii oczyszczającej należy pomóc wątrobie wydalić z organizmu to co
żeśmy zabili. Do wyrównania flory bakteryjnej należy pić jogurty z  żywymi  kulturami bakterii.
Czynniki predysponujące do rozwoju grzybic
- zażywanie tabletek antykoncepcyjnych
- ciąża
- okres przekwitania, stres
- cukrzyca
- stosowanie leków sterydowych i antybiotyków
- lokalne leczenie grzybic może prowadzić do rozwoju szczepów drożdży

Symptomy, które mogą być kojarzone z występowaniem grzybicy;
- zaparcia, biegunki
- zapalenie pochwy, swędzenia, impotencja, oziębłość
- bóle brzucha, głowy, zatok, mięśni, stawów
- nieświeży oddech, zgaga, kaszel, częste bóle gardła
- trądzik, alergie!!!
- cukrzyca
- huśtawka nastrojów, nerwica, problem z koncentracją i pamięcią
- nadpobudliwość psychoruchowa
- zmiany skórne, egzemy
- choroba prostaty, rakowate narośla, zmiany na paznokciach
- przewlekłe zmęczenie,
- nocne pocenie się

Candida Albicans w ostrych przypadkach, może wędrować z krwią i atakować każdy narząd, powodując posocznicę czyli zatrucie krwi. Bardzo obniża odporność immunologiczną i może zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na choroby nowotworowe. Jeżeli chcemy być zdrowi i wypoczęci w pełni sił, zapomnieć o zmęczeniu, które odbiera nam radość życia  powinniśmy skorzystać wszyscy z zaleceń dietetycznych pomocnych w walce z grzybicą i jej nawrotami.
Staramy się wyeliminować :
- drożdże
- piwo, wino długo stojące
- sery pleśniowe
- rodzynki, orzeszki itp., przechowywane w opakowaniach foliowych
- cukier w każdej postaci, miód
- duże ilości owoców cytrusowych- dają odczyn zasadowy w naszym organizmie, w którym grzyby bardzo dobrze się rozwija.

Zalecenia
- wymiana szczoteczek do zębów raz na 2-4 tygodnie ( zależy w jakich arunkach przechowujemy szczoteczkę- wilgotność powietrza w łazience)
- unikamy wilgotnych zapleśniałych miejsc grzyb na ścianach!!!
- nie nosimy włókien syntetycznych


1 komentarz:

  1. Zastanawiam się czy to prawda, że przyjmowanie niektórych reklamowanych suplementów diety rzeczywiście pomaga ograniczyć łaknienie i chęć sięgania po słodkie (w moim przypadku, to już nałóg!) http://www.i-apteka.pl/product-pol-43762-ASUMIN-x-60-tabletek.html znalazłam jakiś nowy preparat w aptece, czy ktoś z Państwa może pomóc mi ocenić rezultaty przyjmowania tego środka?

    OdpowiedzUsuń

Oceń stan swojego zdrowia - dieta