niedziela, 1 kwietnia 2012

Jak oczyścić nerki?Najlepiej i chyba najwygodniej to pić cały czas około 1, 5 litra wody dziennie, to powinno na bieżąco oczyszczać nasz organizm.


Spośród wielu wariantów oczyszczania nerek podaje 2 najbardziej skuteczne. Można stosować dowolny z nich, można je stosować wymiennie.

Wariant 1
Dobry wynik daje oczyszczanie nerek przy pomocy mieszanki soków z marchwi, selera, pietruszki w proporcji (9:5:2). Wciągu dnia należy 3-4 razy pić najlepiej około godziny przed jedzeniem 1/2 szklanki mieszanki. Czas trwania kuracji 1-2 tygodnie. W pierwszym roku, co 3 miesiące kuracje należy powtarzać, następnie raz w roku.

Wariant 2
W celu rozpuszczenia i rozdrobnienia do wielkości ziarna piasku wszystkich kamieni w organizmie jest konieczny napar z owoców dzikiej róży. Dwie łyżki stołowe owoców dzikiej róży zalać 200 ml. wody, gotować przez piętnaście minut a, następnie ostudzić. Po tym przecedzić i pić po 1/3 szklanki trzy dziennie.
Czas trwania kuracji - dwa tygodnie. Co trzy miesiące powtarzać kurację.
Sok z pietruszki - bardzo skuteczny środek przy schorzeniach układu moczowego-płciowego i kamieniach w nerkach (szczególnie wtedy, gdy w moczu znajduje się białko, lub w nerkach jest infekcja). Sok z pietruszki jest jednym z najsilniej działających, dlatego też należy go spożywać oddzielnie, w czystej postaci, w ilości powyżej 30-50 g.

Po wydaleniu kamieni z nerek należy zmienić sposób odżywiania, ponieważ kamienie są tylko skutkiem, główną przyczyną ich tworzenia się - to nadmiar kwasu moczowego i jego soli, które to w wyniku wielu
przyczyn (zaburzenia przemiany materii, dziedziczności, itp.) nie są wydalane z organizmu.

Co robić, aby nie dopuścić do mocnego zanieczyszczenia nerek?

Należy wyeliminować z jadłospisu produkty zawierające dużo białka, szczególnie: wątrobę, smażone i wędzone mięso, ryby solone, buliony mięsne, itp. Należy spożywać więcej sałatek, surówek owoców,
przerośniętej pszenicy, codziennie pić soki. Sałatki można umiarkowanie solić, żeby stymulować prace nerek i unikać słodyczy, która je zaburza.

Przyczyny chorób?

Przyczynami chorób nerek i dróg moczowych mogą być zakażenia bakteryjne. Drobnoustroje mogą przedostawać się przez cewkę moczową do pęcherza, później do wyższych odcinków układu moczowego i do samych nerek, wywołując zakażenia. Szkodliwe bakterie mogą także przeniknąć do nerek wraz z krwią lub limfą. Nie należy lekceważyć żadnych, nawet drobnych objawów dolegliwości układu moczowego i nerek, bowiem zaniedbanie podjęcia leczenia w odpowiednim czasie może skończyć się groźnymi powikłaniami.

"Choroby nerek są zdradliwe, rozwijają się powoli i bezboleśnie, czasami przypominają zwykłe przeziębienie. Zbyt późna diagnoza może oznaczać ich pełną niewydolność. Od takiego wyroku może nas uchronić tylko profilaktyka i regularne wykonywanie podstawowych badań krwi"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - dieta