wtorek, 10 kwietnia 2012

Kuracja cytrynowa


Oczyszczanie organizmu z kwasu moczowego (stosować przy następujących chorobach: osteoporoza, podagra, chroniczny reumatyzm, kamienie żółciowe i nerkowe, anemia, dna moczanowa, niektóre choroby nerkowe, cukrzyca, nadwaga, nadciśnienie, katar żołądka, choroby wątroby). 

Najlepszym sposobem uwolnienia organizmu od trującej substancji, która pomału zabija nasz organizm jest picie zwykłego soku z cytryny. Kuracja sokiem cytrynowym nie wymaga od chorego zmiany miejsca pobytu (jak często radzi się przy chronicznym reumatyzmie) ani zmiany diety, jest stosunkowo tania, a przy tym daje fantastyczne rezultaty.

Aby przeprowadzić tę kurację potrzebna jest zwykła cytryna, przy czym najlepiej, jeśli owoc ma cienką skórkę, gdyż wtedy zawiera więcej soku. Świeży sok cytrynowy bardzo szybko rozkłada się pod wpływem powietrza i światła i dlatego za każdym razem należy przygotować nową porcję soku.

Wśród ludzi, którzy nie tolerują kwasu rozpowszechnione jest zdanie, że duża ilość soku z cytryny może spowodować rozstrój żołądka. Podobne obawy są nieuzasadnione i ten, kto myśli w taki sposób zupełnie nie zna fizjologii procesu trawienia. Sok z cytryny ma kwaśny smak w momencie przygotowywania. Gdy tylko zostaje wypity, enzymy w jamie ustnej zmieniają jego smak na słodki.

Tym niemniej do żołądka dochodzi kwas cytrynowy i askorbinowy. Ale te dwa kwasy, w porównaniu z kwasem solnym zawartym w sokach żołądkowych są tak słabe, że w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić błonie śluzowej żołądka.

Wręcz przeciwnie-osoby, które cierpią na katar lub wrzody żołądka odczuwają korzystne działanie kuracji sokiem cytrynowym. Jest on bogaty w witaminę C, mikroelementy i hormony. Wspaniale oczyszcza organizm z nierozpuszczalnych soli i śluzu.

Ci z Państwa, którzy chcą wyglądać młodo, powinni pić sok z jednej cytryny dziennie.

Dzięki zawartości hormonów fitoestrogenowych sok z cytryn jest szczególnie pożyteczny dla kobiet w starszym wieku. Zadziwiające związki pierwiastków chemicznych zawarte w soku cytrynowym to wspaniała profilaktyka w chorobach infekcyjnych. Późną jesienią i wczesną wiosną należy zapobiegawczo pić go przeciwko epidemii grypy i przeziębieniom.

Kurację sokiem z cytryny można podzielić na dwa rodzaje: profilaktyczną i leczniczą. Profilaktyka wygląda
następująco:

Przepis nr 5 (kuracja profilaktyczna)

Sok cytrynowy należy pić według następującego schematu:
dzień 1 i 10 -1 cytryna
dzień 2 i 9 -2 cytryny
dzień 3 i 8 -3 cytryny
dzień 4 i 7 - 4 cytryny
dzień 5 i 6 -5 cytryn.

Od 1-ego do 5-ego dnia zwiększamy spożycie o 1 cytrynę, od 6-ego do 10-ego dnia zmniejszamy o jedną cytrynę. W sumie przez 10 dni należy wypić 30 cytryn.

Sok przygotowuje się następująco: cytrynę przekroić wszerz na dwie połowy, każdą wycisnąć i pić sok bez dodatku cukru. Jeśli nie możecie Państwo pić czystego soku cytrynowego, to można go rozcieńczyć wodą i dodać 1 łyżeczkę miodu.

Wyciśniętych połówek cytryny nie należy wyrzucać, przecież w pozostałej części cytryny i skórki są cenne fitoncydy i olejki eteryczne, które korzystnie działają na pracę serca, naczyń krwionośnych, mózgu. Wyciśnięte połówki cytryn należy drobno posiekać, przełożyć do słoika zalać miodem lub posypać cukrem i wstawić do lodówki. Po 10 godzinach otrzymacie Państwo wspaniałą esencję (wyciąg z cytryny),
którą można pić zamiast herbaty lub kawy, dodając wodę mineralną lub przegotowaną.

Kuracja lecznicza.
W czasie tej kuracji sok należy pić tylko w czystej postaci, tzn. nie rozcieńczać go wodą, nie dodawać miodu ani cukru. Sok należy przygotować tak, jak w przypadku kuracji profilaktycznej. Pić go trzeba pół godziny przed lub godzinę po posiłku jak komu wygodniej.

Aby leczyć ciężkie, chroniczne choroby należy w ciągu całej kuracji wypić sok z 200 cytryn! Tyle
kwasu? Właśnie 200 i ani jednej mniej (więcej można).

Bardzo rzadko pod wpływem wprowadzenia do żołądka dużej ilości kwasu cytrynowego mogą pojawić się jakieś zakłócenia w funkcjonowaniu jelita. W tym przypadku należy zaprzestać przyjmowania soku według schematu kuracji leczniczej i przejść na kurację profilaktyczną. Pomoże to żołądkowi przyzwyczaić się do soku cytrynowego. Potem można przeprowadzić kurację leczniczą.

Opiszę teraz schemat spożywania soku w kuracji leczniczej, zalecanej w chorobach chronicznych.
dzień 1 i 12 - 5 cytryn
dzień 2 i 11 - 10 cytryn
dzień 3 i 10 - 15 cytryn
dzień 4 i 9 - 20 cytryn
dzień 5,6,7 i 8 - 25 cytryn

Razem w ciągu 12 dni zużywamy 200 cytryn.

Sok należy pić kilkakrotnie (3-5 razy dziennie). Zwykle na szósty, siódmy, ósmy i dziewiąty dzień przypada największa ilość soku (prawie litr). Osoby przeprowadzające kurację bywają przerażone taką ilością soku, a przecież pije się po 2 litry soku z jabłek lub czarnej porzeczki. A cytryna to też owoc, tylko że ma kwaśny smak.

Podczas leczenia kamieni za pomocą soku z cytryny należy go pić według wyżej opisanego schematu. Sok z cytryny jest jednym z najlepszych środków przeciw kamieniom. Należy dodać, że w trakcie kuracji przez kilka dni widoczna jest wydajniejsza praca nerek. Mocz może zmienić kolor, stanie się ciemny, może pojawić się w nim osad ceglanego koloru, składający się z soli moczanowych. W pierwszej fazie leczenia ilość osadu na litr bywa duża. Świadczy to o tym, że organizm pod wpływem kwasu cytrynowego gwałtownie usuwa
kwas moczowy. Pod koniec kuracji mocz przybiera kolor bursztynu, nie widać osadów, nawet po długim czasie stania, co wskazuje na to, że nie ma nadmiaru kwasu moczowego w organizmie

Kuracja sokiem cytrynowym najlepiej zaopatruje organizm w witaminy, których nam chronicznie brakuje. Przecież 1 wypalony papieros niszczy w organizmie do 25 miligramów witaminy C, czyli dziennego zapotrzebowania.

Czym można wytłumaczyć tak zdumiewające działanie soku z cytryny? Kwas cytrynowy jest jedynym kwasem wiążącym się w organizmie z wapniem. W wyniku tego procesu tworzy się unikalna sól. Podczas jej
rozpuszczania organizm otrzymuje fosfor i wapń, pierwiastki, które normalizują przemianę materii i regenerują tkankę kostną.

Oprócz tego kwas cytrynowy tworzy się w procesie trawienia pokarmu. Jeżeli przyjmujemy kwas cytrynowy, to w ten sposób organizm zachowuje energię, którą może wykorzystać na oczyszczanie kości z
trucizny.Ponadto kwas cytrynowy, łącząc się z aminami tworzy kwas aminowo-cytrynowy o ładunku ujemnym. A pośród 21 niezastąpionych aminokwasów w naszym organizmie tylko 3 są naładowane ujemnie.

Szczególnie cenne w kuracji cytrynowej jest to, że podczas niej w organizmie powstaje naturalny kwas aminowo-cytrynowy, który jest składnikiem (w postaci syntetycznej) praktycznie wszystkich preparatów farmakologicznych przeznaczonych do walki z wyżej opisanymi chorobami.


Za:Prof. Michał Tombak.

12 komentarzy:

 1. stosuje, jestem ciekawa efektow!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tez jestem ciekawa efektow.Kuracje zaczelam od dzis,ale ta pierwsza.Musze poznac smak cytryny w wiekszej ilosci:-))

  OdpowiedzUsuń
 3. ja wypiłam dzisiaj sok juz z 5 cytryn , jutro tez 5 cytryn , stosuje kuracje profilaktyczną , na pewno widzę jeden efekt , mniej kawy wypijam , rano nie potrzebuje jej wcale :) no i chyba częściej siusiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeszedłem kurację i bardzo polecam. Teraz co jakiś czas sobie wypijam po jednej. Stworzyłem pamiętnik z kuracji na kuracjacytrynowa.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Napiszcie proszę, czy te cytryny mogą być z miąższem?

  OdpowiedzUsuń
 6. czy pomaga na dne moczanowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczyszczanie organizmu to podstawa we wszystkich chorobach.

   Usuń
 7. Tak, cytryny mogą być z miąższem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam problem z nadwagą ile mogę schudnąć kilogramów dzięki diecie cytrynowej

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlaczego dieta cytrynowa?
  Przede wszystkim dlatego, bowiem nie jest oparta na sztucznym pożywieniu czy głodówce, a na naturalnym owocu, jakim jest cytryna. Okazuje się, że włączając ją do jadłospisu na okres 7 dni, możesz nie tylko oczyścić organizm z toksyn, poprawia cerę, ale również poprawić swój nastrój i przy tym.. schudnąć!
  Nie chodzi o żadną głodówkę i popijanie samej wody. W czasie odtruwania zjadaj tylko produkty pochodzenia naturalnego oraz wypijaj sporo płynów - może być to np. lemoniada, napary z ziół i zwykła, mineralna woda.
  Dieta jest szczególnie polecana w przypadkach konieczności oczyszczania organizmu z toksyn.
  Jakie efekty możesz osiągnąć?
  Poza oczyszczeniem organizmu i utratą wagi (nawet o jeden rozmiar!), będziesz wyglądać młodziej i zmniejszysz swoje łaknienie. Ponadto poprawisz wygląd swoich zębów, utrudnisz rozwój paradontozie oraz wyleczysz skórę głowy z wszelkich dolegliwości, np. łupieżu.
  Przy stosowaniu diety cytrynowej można schudnąć 1 kg w przeciągu jednego tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Stosuje ta diete od dawna przed wczoraj dostałem atak dny dwa dni po 5 cytryn cały dzień 2 litry wody i przeszło jutro spokojnie do pracy

  OdpowiedzUsuń

Oceń stan swojego zdrowia - dieta