środa, 9 kwietnia 2014

Odchudzanie na wiosnę.


"Sukces zawsze zależy od motywacji i wytrwałości zainteresowanego"


Otyłość, czyli nadmierne odkładanie się tłuszczu w organizmie, w ilościach przekraczających przyjęte normy, to jeden z najczęściej spotykanych stanów patologicznych, upośledzających nasze zdrowie. Otyłość może prowadzić do choroby niedokrwiennej serca i nadciśnienia tętniczego, ale także do powstania cukrzycy, kamicy pęcherzyka żółciowego i zmian zwyrodnieniowych układu kostno-stawowego. Dla wielu osób nadwaga bywa powodem nie tylko problemów zdrowotnych, ale też dyskomfortu psychicznego - trudno być grubym, gdy lansowany jest ideał człowieka szczupłego i wysportowanego.

Odzyskanie i utrzymanie smukłej sylwetki to nie tylko sposób na zwiększenie własnej atrakcyjności i pozbycie się kompleksów, ale także na odzyskanie zdrowia, radości z życia i dobrego samopoczucia. Warto więc podjąć to wyzwanie i postarać się o osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

W praktyce odchudzanie zawsze powinno oznaczać zmniejszenie przyjmowania kalorii w stosunku do wydatków energetycznych.

Dla uzyskania trwałego efektu odchudzania bardzo ważna jest zmiana niekorzystnego stylu życia i odżywiania oraz uświadomienie sobie, że nawet po skutecznej terapii pozostaje skłonność do tycia. Nie liczmy na to, że te produkty wykonają za nas całą ciężką pracę - nie zastąpią diety ani ruchu. 

Ale na pewno łącznie z odpowiednio dobranym zestawem ćwiczeń i pokarmów pomogą tym, którzy dotychczas bezskutecznie próbowali się odchudzać.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - dieta