środa, 5 kwietnia 2017

Żywa woda

Znalezione obrazy dla zapytania Żywa woda

Japończyk Masaru Emoto odkrył, że woda reaguje zarówno na nasze myśli, słowa, jak i potrafi je odzwierciedlać w wyjątkowo interesujących formach.


Masaru jako pierwszy doświadczalnie potwierdził możliwość energetyzowania tzw. "materii nieożywionej" za pomocą ludzkich myśli. Wspólnie ze swoim zespołem przeprowadził szereg eksperymentów, które wykazały, że próbki wody poddane pozytywnym słowom lub myślą krystalizują w niezwykle piękne formy. Natomiast po poddaniu wody negatywnym emocjom, uformowała ona brzydkie kształty.

Maseru Emoto odkrył również prosty sposób na wykazanie poprzez wizualizację, że woda magazynuje informacje. Najpierw zamrożono próbki wody w temperaturze -5 stopni C, a następnie obejrzano je pod mikroskopem z 400-krotnym powiększeniem.

Wodę pochodzącą z tego samego źródła poddawano oddziaływaniu różnych czynników, np. kilku rodzajów muzyki, naklejano na pojemniki napisy o różnym zabarwieniu emocjonalnym, ustawiano naczynia na różnych fotografiach. Po zamrożeniu wody okazywało się, że obraz krystaliczny jest w każdym przypadku inny. Potwierdziło to, że woda ma właściwość zapisywania w swojej strukturze dźwięków, obrazów, myśli i emocji.

Badacz w swych publikacjach analizuje, jaki wpływ na nasze życie ma woda, z której korzystamy na co dzień. Bierze pod uwagę zarówno ciecz w kranach i studniach, jak i tą, która nas otacza w rzekach, jeziorach, stawach. Dowodzi, że energię naszego życia możemy świadomie kształtować, myśląc o wodzie, z której korzystamy. A przecież właśnie woda stanowi ok. 70% organizmu dorosłego człowieka. Wnioski płynące z badań Maseru stały się przedmiotem działań w wielu krajach. Mnożą się akcje oczyszczania wody w naturalnych zbiornikach za pomocą ludzkiej myśli. Coraz więcej osób podejmuje działania mające na celu objęcie troską wody, jako podstawowego czynnika życia na naszej planecie. Japończyk udowodnił, że nie możemy zawężać naszego postrzegania świata do materii.

Maseru Emoto prowadzi obecnie badania wody znajdującej się w: ludzkim ciele, w środowisku człowieka, na powierzchni Ziemi. Jest kierownikiem Głównego Instytutu Badawczego IHM, dyrektorem firmy IHM oraz przewodniczącym Międzynarodowego Towarzystwa Przyjaciół HADO IHM. Opublikował kilkanaście książek, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. W marcu 2004 miała miejsce premiera hollywoodzkiego filmu fabularnego "What the bleep do we know", w którym odkrycia Masaru Emoto i ich konsekwencje zostały wplecione w akcję jako element odmieniający koleje życia głównej bohaterki. W wyniku coraz większego zainteresowania świata nauki tymi badaniami powstały filie Instytutu Badawczego IHM w Europie i w USA.

Masaru Emoto urodził się w 1943 roku w Jokohamie. Ukończył kierunek stosunków międzynarodowych na Wydziale Nauk Ścisłych i Humanistycznych Uniwersytetu Jokohama. Pracował w firmie Chisan, potem w gazecie Chubu Yomiuru Shimbun, a w 1986 roku założył firmę IHM.

W październiku 1992 roku otrzymał tytuł i licencję doktora medycyny alternatywnej w Open International University. Przy pomocy Analizatora Rezonansu Magnetycznego zaczął badać zagadki wody.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - dieta